TÜRK HAMAMI YAPIMI

Bizimle iletişime geçin sizi arayıp detaylı bilgi verelim. Talep ederseniz de yerinde keşif hizmeti veriyoruz.

Hamam İmalatı

Hamam imalatı son yıllarda oldukça ilgi görmeye başlamış, hamamlar layık olduğu değeri yeniden yakalamıştır. Kültürümüzün en önemli parçalarından hamamı, usta ellerle imal ediyoruz.. İster çok kullanıcılı geleneksel Osmanlı Hamamları, isterseniz modern çizgide hazırlanmış ev tipi kullanıma uygun tasarımlar… Sultanlara layık diyeceğiniz, daha bakarken içinizde bir ferahlık, bir rahatlama hissi veren hamamlar için Elit Havuzculuk ulaşın.

Türk Hamamı Yapılışı

Eski Türk kültürüne ait yıkanma yeri sıcak su ve sabunla yıkanılabilecek özel bir yer olarak nitelendirilebilir.

Hamam İnşaatı Nasıl Yapılır?

İster ticari olsun ister ev için de yapılsın hamamın belli bir özelliği ve niteliği vardır. Hamam inşaatı insanların rahatlayacakları ve nefes anlayabileceği bir yer olma özelliğine sahip olmalıdır. Hamam inşaatı öncelikli olarak tesisatın düzgün yapılması kaliteli ve deliksiz sert mermere ihtiyaç duyulur.

Bunlar; elektrikli ısıtma sistem ve sıcak su ile ısıtma sistemidir. Turizm ve sosyal alanlarda hamam ilgi çekici ve tercih edilebilecek bir alan olduğu için ucuz maliyetli ısıtma sistemleri sıkıntı oluşturabilir. Yapım aşaması sıradan ve basit değildir. Türk hamamı yapımı geçmişle bağlantılı yapımının bir devamı olmalıdır. Kendine özgü mimari dokusunda hamamın bir evveliyatı vardır.
Yüksek sıcaklık bir hamamın en önemli özelliği olmalıdır. Isıtma sistemleri bir hamam için oldukça önemlidir. Tesisatın devamlı ısıtan sabit bir sıcaklıkta olması gerekmektedir.

Hamamın Bölümleri Nelerdir?

Soyunma Yerleri; geniş bir sofa alanı olmalıdır. İnsanların rahat hareket edebilecekleri geniş bölümleri olmalıdır.

Yıkanma Yerleri; soğukluk ve hamam yeri olarak ikiye ayrılır. İlk giriş alanda kurna başları vardır teker teker yıkanabileceğiniz alanlar mevcuttur. Halvet adı verilen kapalı alanlar vardır. Bir de üzerine uzanıp yatılan göbek taşı vardır.

Isıtma Yeri ; Külhan adı verilir. Eskiden Türk Hamamı yapımı alt alanda büyük ateş yakacakları alanlar olurdu. Şimdi ise ısıtma sistemleri önemli yere sahiptir.

Kullanılacak olan mermer kaliteli sert ve dayanıklı olmalıdır. Mermer dokusu hamamın ana temel malzemesidir. Mermerin dokusu kesin ve sert olmamalıdır. Derz yapılırken dikkat edilmeli ve ince olmalıdır. Havalandırma tesisatı oldukça önemlidir. Musluk ve kurna arasındaki su kanalları dökülecek suyun gidere ulaşacağı biçimde yerleştirilmelidir.

Göbek taşı bir hamamın demir başıdır ve ısıtılması çok önemlidir. Kullanılacak mermerin doku yapısı, gözleri yoracak şekilde olmamalıdır. Mermerler uygun şekilde ısıtılmalıdır. Yapım imal işi çok önemlidir. Türk Hamamı yapımı mimari olarak çok önemlidir. Sağlık içinde faydalıdır. Özellikle belin kas rahatsızlıkları gibi durumlarda tercih edilecek bir yerdir.

Merak Ettikleriniz

Türkiye’nin tüm alanlarında çok fazla deneyime sahip olan Elit havuzculuk hangi lokasyonun kaya içerme olasılığının daha iyi olduğunu biliyor. Ayrıca, çoğu müşterinin alanlarını sallayıp sallayamayacağını zaten bildiğini bulduk. Kazı öncesinde olası kaya miktarını tahmin etmeye çalışıyoruz, böylece istenmeyen sürprizlerin olasılığı daha azdır.

Tüm danışma, tasarım, yapım ve bitirme işlemleri için 1.5 ila 2.5 ay ayırmalısınız. Bu, onay türünüze, hava durumuna, inşaatın karmaşıklığına, çevre düzenlemesine ve seçtiğiniz yüzeylere bağlı olarak orta derecede değişecektir.

‘Havuz fiyatı ne kadar?’ Sorusunu sıcak bir şekilde yanıtlarken, öncelikle bir havuzun büyüklüğüne, inşaatın karmaşıklığına ve seçilen özellik ve kaplamaların miktarına bağlı olarak fiyatta büyük ölçüde değişeceğini söylemeliyiz.

Biz en az bir şey inşa ederek yarım yüzyıl boyunca iş kalmış olamazdı. 10’larca konut, otel, villa ve sosyal tesis havuzunun ardından bu şekilde çalışıyoruz… İlk seferde doğru inşa ediyoruz. Biz geri verdik. Biz bunu garanti ediyoruz. Biz Onurlandırıyoruz. UHE Derneği’nin uzun zamandır devam eden üyelerindeyiz. Yapısal iş: Havuz yapısı için 2 yıl garanti ve havuz içi astarı ve başa çıkma kaplamaları için 2 yıl yasal garantiler sunuyoruz. Sıhhi tesisat: Yüzme havuzu tesisatında tam 2 yıl garanti veriyoruz. Pompalar ve filtreleme: Elit havuzculuk süper akış pompaları yelpazesinde 2 yıl Diğer pompalar ve filtreleme ekipmanları üreticinin garantisine sahiptir.

Havuzunuz yüzülmeye hazır olmadan önce geçeceğiniz üç ana aşama vardır: İnşaat öncesi (saha ve ihtiyaç değerlendirmesi, tasarım, teklif, mühendislik) Konsey onayı Havuz inşaatı ve bitirme (eskrim ve peyzaj dahil)

Tüm yasal ve site içi (yönetimden) izinler işveren tarafından alınır.