SÜS HAVUZU YAPIMI

Bizimle iletişime geçin sizi arayıp detaylı bilgi verelim. Talep ederseniz de yerinde keşif hizmeti veriyoruz.

Süs Havuzu Yapımı

Porselen seramikler veya cam mozaikler ile betonarme olarak yapılır. Süs havuzları talep edilen geometrik şekil, su oyunları ve aydınlatma sistemlerine göre Elit Havuzculuk tarafından projelendirilip, imal edilir. Ayrıca yapay şelale, su perdesi veya kuru havuz gibi farklı görsel şölenleri sunan havuzlar için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Süs Havuzları Ve Kullanım Alanları

Süs havuzu yapımı ve imalatı beceri gerektiren oldukça karışık mimarilerdir. Yapılacak eserler yüksek miktarda yaratıcılık ve beceri gerektirmektedir. Bu şekildeki zorluklar süs havuzu yapımı ve fiyatları oluşumunu sağlayarak fiyat biçimlendirmesini sağlamaktadır. Süs havuzları suyun dinginliğini, huzuru ve pozitif enerjiyi mekana yansıtan yaratıcı dekorasyon ürünleridir.

Süs havuzunun yapılması istenilen her alan için farklı malzemeler ve farklı süs havuzu ekipmanları kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda ve alanlarda ihtiyaçları, zevklerin karşılanmasını sağlayan çok sayıda süs havuz tipi bulunmaktadır.

Süs Havuzu Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle süs havuzunun yeri belirlenmektedir. Ardından belirlenen alana istenilen ölçülerde çukur açılmaktadır. Çukura doğal yapıdaki süs havuzu yerleştirilerek zemin kaplaması kontrol edilmektedir. Süs havuzunun istenilen tip ve özelliklerine göre gerekli olan malzemeler seçilerek yapım aşamasına geçilmektedir. Havuzun mimarisinde ya açık ya da kapalı sistem tercih edebilmektedir. Doğal taşlarla aydınlatılan ve son derece estetik, ihtişamlı süs havuzlarının tercihi mümkündür. Tasarım, fizibilite ve imalat seviyeleri için yetkin bir firma seçilmesi gerekmektedir.

Süs Havuzu Nasıl Olmalıdır?

Süs havuzu yapmanın kolay yolu hazır havuz astarı kullanmaktır. Yaptırılmak istenilen havuza göre astar çeşidi seçilmektedir. Süs havuzlarına daha şık bir görünüm kazandırmak için harpuşta taşları kullanılmaktadır. Havuzların güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir. Bundan dolayı günün belirli zamanlarında gölge olan bir yerin seçilmesi gerekmektedir. Hatta havuzun bir ağaç altına inşa edilmemesi gerekmektedir. Çünkü kazı işlemleri ağacın köklerine zarar verebilmektedir. Veya ağaçta bulunan bakteriler suya karışarak suyun kirlenmesine neden olmaktadır.

Havuz Suyu Yapıldıktan Sonra nelere Dikkat Edilmelidir?

Süs havuzu yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de havuzun bakımı ve temizliğidir. İlk olarak tabana yayılmış olan maddelerin muşambayı delerek suyun içine girmemesi gerekmektedir. Eğer muşambada delik açıldığı zaman doldurmuş olduğunuz su toprağa karışarak havuzları en başından düzenlemek zorunda bırakmaktadır. Süs havuzunun suyu düzenli bir şekilde değiştirilmelidir. Değiştirilmemesi durumunda yosun bağlayarak çok daha kötü bir kokuyu meydana getirmektedir.

Süs Havuzları Nerelere Uygulanabilmektedir?

Ev, villa, bahçe veya diğer tüm mekan tercihlere en uygun yapıda süs havuzu sistemleri uygulanmaktadır. Süs havuzları, iş yerleri, doğal park alanları vb. birçok alanda kullanılmaktadır. Fıskiye sistemleri belirli bir su haznesine sahip olup bu hazneden sağlanan su ile görsel sunum oluşturan sistemlerdir.

Süs ve Peyzaj Havuzu Türleri Nelerdir?

Süs havuzları isteklere ve tasarımların hayal gücünü karşılamak için çok farklı su özellikleriyle beraber tasarlanmaktadırlar. Süs havuzlarını tür kategorisinde sınıflandırma yapılırken tasarlandıkları mekandan, tasarımda kullanılan yapım özellikleri dikkate alarak değerlendirilebilmektedir. Buna göre en bilenen süs ve peyzaj havuzları; bahçe süs havuzları, fıskiye sistemli havuzlardır. Bunun yanı sıra yapay Şelaleler, doğal havuzlar, su perdeleri, göletler bu havuz grupları arasında yer almaktadır. Çok farklı kategorilerde yer alan süs havuzu yapımı ve fiyatları çeşitlilik göstermektedir.

Süs Havuzunda Beslenebilecek Canlılar Nelerdir?

Bu havuzlarda beslenebilecek çok sayıda canlı türü bulunmaktadır. Havuz bitkilerinin yanında çeşitli balıklar da beslenmektedir. Ancak süs havuzlarında canlı besleyebilmek için ilk olarak gerekli malzemelere sahip olunmalıdır. Oranda cinsi balıklar, japon balıkları vb. türleri beslemek mümkündür. Bu tarz faaliyetleri de sağlayan süs havuzu yapımı ve fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Süs Havuzları Güvenilir mi?

Süs havuzları genelde şehir meydanlarında tercih edilmektedir. Bu havuzların suları kirli oldukları için mikrop taşıyabilmektedir. Birçoğunun içinde aydınlatmayı sağlayan elektrik kabloları yer almaktadır. Bu nedenle çocukların bu havuzlara fazla yaklaşmamaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Gerekli tedbirler sağlanarak havuzlara girilmesi ve de yaklaşılması gerekmektedir.

Merak Ettikleriniz

Türkiye’nin tüm alanlarında çok fazla deneyime sahip olan Elit havuzculuk hangi lokasyonun kaya içerme olasılığının daha iyi olduğunu biliyor. Ayrıca, çoğu müşterinin alanlarını sallayıp sallayamayacağını zaten bildiğini bulduk. Kazı öncesinde olası kaya miktarını tahmin etmeye çalışıyoruz, böylece istenmeyen sürprizlerin olasılığı daha azdır.

Tüm danışma, tasarım, yapım ve bitirme işlemleri için 1.5 ila 2.5 ay ayırmalısınız. Bu, onay türünüze, hava durumuna, inşaatın karmaşıklığına, çevre düzenlemesine ve seçtiğiniz yüzeylere bağlı olarak orta derecede değişecektir.

‘Havuz fiyatı ne kadar?’ Sorusunu sıcak bir şekilde yanıtlarken, öncelikle bir havuzun büyüklüğüne, inşaatın karmaşıklığına ve seçilen özellik ve kaplamaların miktarına bağlı olarak fiyatta büyük ölçüde değişeceğini söylemeliyiz.

Biz en az bir şey inşa ederek yarım yüzyıl boyunca iş kalmış olamazdı. 10’larca konut, otel, villa ve sosyal tesis havuzunun ardından bu şekilde çalışıyoruz… İlk seferde doğru inşa ediyoruz. Biz geri verdik. Biz bunu garanti ediyoruz. Biz Onurlandırıyoruz. UHE Derneği’nin uzun zamandır devam eden üyelerindeyiz. Yapısal iş: Havuz yapısı için 2 yıl garanti ve havuz içi astarı ve başa çıkma kaplamaları için 2 yıl yasal garantiler sunuyoruz. Sıhhi tesisat: Yüzme havuzu tesisatında tam 2 yıl garanti veriyoruz. Pompalar ve filtreleme: Elit havuzculuk süper akış pompaları yelpazesinde 2 yıl Diğer pompalar ve filtreleme ekipmanları üreticinin garantisine sahiptir.

Havuzunuz yüzülmeye hazır olmadan önce geçeceğiniz üç ana aşama vardır: İnşaat öncesi (saha ve ihtiyaç değerlendirmesi, tasarım, teklif, mühendislik) Konsey onayı Havuz inşaatı ve bitirme (eskrim ve peyzaj dahil)

Tüm yasal ve site içi (yönetimden) izinler işveren tarafından alınır.